Kdo jsme?

Nadační fond Abakus je rodinný nadační fond Pavla Baudiše a Eduarda Kučery, které pojí celoživotní přátelství i pohled na svět.

Před více než 30 lety spolu stáli u zrodu globální technologické firmy Avast a antiviru – nástroje, s jehož pomocí dnes lidé po celém světě jednoduše řeší složitý problém. Abakus je přirozeným pokračováním jejich důvěry v chytrá a jednoduchá řešení, a současně i pokračováním jejich dlouholeté filantropie v České republice, kde stále chtějí měnit věci k lepšímu.

Group
Group
Group

„Hledání chytrých řešení pro nás není prázdnou frází. Věříme, že Abakus to bude prokazovat svojí podporou konkrétních projektů, které opravdu pomáhají.“

Pavel Baudiš, spoluzakladatel Avastu a nadačního fondu Abakus

Příběh životní spolupráce

Jak pracujeme?

Podporujeme vznik nástrojů změny

Na problémy i výzvy se díváme komplexně a na jejich řešení spolupracujeme s experty, kteří nám poskytují důležitý vhled do problematiky svých oborů. Vytváříme podmínky pro vznik nápadů a nástrojů přispívajících k pozitivní změně. Neinvestujeme pouze finance. Do projektů vkládáme vlastní myšlenky, znalosti i dovednosti a navrhujeme nové formáty pro jejich rozvoj a sdílení.

Jak vnímáme nástroj změny?

Nástroj změny je pro nás konkrétní, realistická myšlenka, chytré řešení. Přístup, který je smysluplný a udržitelný po stránce formy i obsahu. Způsob, jak se vypořádat s problémem, který je možné sdílet i přizpůsobovat, a zajistit tak co největší pozitivní a udržitelnou změnu. Jsme si vědomi toho, že chytrá řešení mohou existovat v jakékoli oblasti a mnoha formách. V zájmu co největšího dopadu se aktuálně soustředíme na několik konkrétních témat a na nápady vzniklé pod hlavičkou především odborných organizací.
Group
Group
Group

Kam míříme?

Nadační fond Avast se po 10 letech úspěšné existence přeměnil na fond rodinný. Neupustil ale od svého dlouhodobého cíle vyhledávat nelehká společenská témata, která stojí na okraji zájmu, a věnovat jim soustředěnou pozornost a péči. Nehledáme rychlá řešení a nebojíme se, když se něco nepovede. I neúspěch jedné cesty může být součástí důležité změny. Věříme našim partnerům a nasloucháme jim. A jen díky nim dokážeme měnit zavedené pořádky.

Jarmila Baudišová,
předsedkyně správní rady nadačního fondu Abakus

Group
Group
Group
Group

Náš tým

Seznamte s celým naším týmem a členkami správní rady.
Máte na nás otázky? Napište nám na info@abakus.cz.

Jarmila Baudišová

Předsedkyně správní rady,
Správní rada

Milada Kučerová

Členka správní rady,
Správní rada

Libuše Tomolová

Členka správní rady / Ředitelka
Správní rada / Tým

 

 

Kateřina Kotasová

Programová manažerka,
Tým

Přemysl Filip

Programový manažer,
Tým

Eva Němcová

Programová manažerka,
Tým

Irena Setikovská

PR manažerka,
Tým

Barbora Báštěcká

Specialistka PR,
Tým

Julie Beránek

Programová koordinátorka,
Tým

Kam dál?