Pro žadatele

Finanční prostředky rozdělujeme skrze tematické grantové výzvy. Informace o nich jsou k dispozici na této stránce společně s nejčastějšími dotazy.
Group
Group
Group

Grantové výzvy

Vyhodnocujeme

Stipendijní program pro paliativní odborníky

Cílem výzvy je vybavit paliativní experty dovednostmi nad rámec jejich odborností a podpořit je v realizaci projektů, díky nimž pomohou roli paliativní péče upevňovat ve svých domovských organizacích i na systémové úrovni.

Odborným partnerem výzvy je Centrum dohody.

Otevření

6. 9. 2021

Uzávěrka

11. 10. 2021
Výsledky budou uveřejněny
v prosinci 2021
Vyhodnocená výzva

Homesharing

Cílem výzvy je podpořit organizace, které rozšíří komunitní sdílení péče homesharing do dalších regionů a k novým cílovým skupinám rodičů dětí se zdravotním znevýhodněním. Nabízí finanční podporu ve výši až 3 milionů korun, ucelený doprovodný vzdělávací program a individuální mentoring.

Odbornými partnery výzvy jsou organizace Děti úplňku a Rodinné Integrační Centrum.

Otevření

29. 3. 2021

Uzávěrka

29. 4. 2021
Seznamte se
s účastníky programu
Group
Group

Nejčastější otázky

Pro jakou oblast můžu získat prostředky?
Jsme si vědomi toho, že chytrá řešení mohou existovat v jakékoli oblasti a mnoha formách. V zájmu co největšího dopadu podporujeme projekty vzniklé pod hlavičkou především odborných organizací, které se soustředí na péči o lidi na konci života, pomoc rodinám dětí se zdravotním znevýhodněním a rozvoj všeobecného vzdělávání.
Jak často vypisujete grantové výzvy?

Granty nejsou vypisovány na pravidelné bázi. Všechna avíza a podrobnosti jsou vždy včas k dispozici na této stránce nebo našem facebookovém profilu.

Mohu zároveň žádat o podporu u Avastu i u nadačního fondu Abakus?
Avast je naším hlavním firemním partnerem a donorem a pod jeho hlavičkou funguje mezinárodní Nadace Avast, která se zaměřuje na jiná témata a realizuje jiné typy programů.
Jak mohu získat prostředky?
O prostředky mohou žádat organizace, jejichž záměr odpovídá některé z grantových výzev, které během roku vypisujeme. Běžně nepodporujeme fyzické osoby a projekty mimo grantové výzvy.
Jak probíhá grantové řízení?
Podrobnosti pro přihlášení a proces výběru jsou vždy popsány v rámci každé výzvy a probíhají prostřednictvím systému Flexi-Grant. Řízení má obvykle dvě kola – na základě podání písemné žádosti jsou vybráni kandidáti, kteří pak svůj záměr osobně prezentují odborné komisi.

Kam dál?